Niska waga u 3-latka i jego wcześniactwo

jestem mamą trzylatka ważącego niecałe 11 kg przy wzroście 92 cm. Synek urodził się jako skrajny wcześniak z wagą 870 gr. Rozwija się dobrze, jednakże bardzo niepokoi mnie jego niedobór wagi. Czy można to zrzucić na karb wcześniactwa czy należy rozpocząć diagnostykę?

Witam serdecznie. Teoretycznie można tak powiedzieć, choć w tej sytuacji warto wykonać badania kontrolne.