Obniżona wysokość szpary międzytrzonowej C5/C6 oraz zniesiona lordoza szyjna

Witam.dziś odebrałam wynik rtg odcinka szyjnego . Obniżona wysokość szpary międzytrzonowej C5/C6.Zniesiona lordoza szyjna .co to znaczy ?

zniesienie lordozy szyjnej - tzw "łabędzia szyja"- brakuje Pani fizjologicnej krzywizny kregosłupa, cecha ta może dawać reperkusje w postaci wzmozonego napiecia miesni przykregosłupowych i dolegliwosci bólowe kregosłupa

obniżona wysokość szpary międzytrzonowej C5/C6 - dyskopatia na tym poziomie