Obszary hypoechogeniczne w piersi - czy to coś groźnego?

Czy plamiste obszary hypoechogeniczne w piersi to coś groźnego? Miałam usg. Jestem od 30 lat na HTZ. agaton

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obszary hipoechogeniczne mogą reprezentować zmiany zarówno łagodne (np. torbiele), jak i złośliwe. Lekarz wykonujący badanie USG może podejrzewać charakter tych "obszarów". Aby przekonać się o tym ostatecznie, należałoby jednak wykonać biopsję cienkoigłową i zbadać pobrany materiał pod mikroskopem. Skoro przyjmuje Pani HTZ (mam nadzieję, że od 3 lat, nie 30!), znaczy że jest Pani w wieku okołomenopauzalnym. W tym okresie ryzyko zachorowania na raka piersi jest dość wysokie, dlatego nie powinna Pani lekceważyć wyniku badania.

Pozdrawiam serdecznie!