Opuchnięcie i ból kciuka

Od ok 2 tygodni boli mnie kciuk gdy nim ruszam, jest też lekko napuchnięty. Czy w takiej sytuacji najlepiej wykonać prześwietlenie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim kciuk powinien zobaczyć lekarz. Ważne jest ustalenie, czy opuchnięcie ma związek z urazem, uszkodzeniem skóry / zranieniem, czy objawy pojawiały się już wcześniej w innych stawach i ustępowały.