Pasma zagęszczonego koloidu oraz drobne grupy tyreocytów

Witam. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku biopsji tarczycy. Badany materiał cytologiczny krwisty i częściowo zautolizowany. Zawiera pasma zagęszczonego koloidu oraz drobne grupy tyreocytów. Bardzo dziękuję za pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Badanie biopsyjne nie wykazało zmian rozrostowych (nowotworowych), ani cech stanu zapalnego.
Jeśli gruczoł tarczowy jest powiększony makroskopowo, obraz histopatologiczny może wskazywać na wole.
Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza, który zlecił jego wykonanie i z nim omówić wynik badania. (niezbędne jest skojarzenie wyników hormonalnych z badaniem klinicznym, USG i biopsją).
Wskazana jest regularna kontrola gruczołu tarczowego (USG minimum 1 x 2-5 lat).