Pęcherz owulacyjny i ciąża

Witam!

Byłam ostatnio u ginekologa potwierdzić ciążę i bardzo się ucieszyłam kiedy usłyszałam że moje maleństwo ma 3 tyg. na usg moje maleństwo umiejscowiło się w macicy czyli prawidłowo, ale panią doktor zaniepokoił fakt że na lewym jajniku mam pęcherzyk owulacyjny który jest dość duży 2,05 na 2,75 cm.

Czy w tym przypadku może u mnie dojść do ciąży pozamacicznej czy raczej zarodek powinien utrzymać się na swoim miejscu. Strasznie się niepokoje bo to moja pierwsza ciąża, a to maleństwo jest bardzo wyczekiwanym przeze mnie i mojego męża dzieckiem. Poza tym mam potworne skurcze w dole brzucha i dość często pobolewa mnie lewa strona podbrzusza. Kolejną wizytę mam za 1,5 tyg, ale może powinnam pójść do innego ginekologa aby usłyszeć co on o tym myśli.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie ma możliwości, żeby zarodek po implantacji w macicy przemieścił się poza jej obręb. Pęcherzyk owulacyjny, który widział lekarz świadczy o tym, że ciąża jest bardzo młoda i nie zdążyła jeszcze kanałami hormonalnymi zablokować cyklu owulacyjnego. Pęcherzyk w jajniku powinien nie pęknąć, a ulec zaniknięciu. Zostanie to skontrolowane podczas kolejnej wizyty u lekarza. Jeżeli doszło by do owulacji (co jest niezwykle rzadkie) i jednocześnie współżyłaby Pani, istnieje szansa na poczęcie kolejnego dziecka i ciążę bliźniaczą.

Pozdrawiam serdecznie!