Plamienie miesiączkowe podczas stosowania Yasminelle

Witam ;) Jestem na etapie pierwszego opakowania Yasminelle , zostalo mi jesze 7 tabletek do końca blistra. Mój problem polega na tym że biorę tabletki regularnie a niestety mam ciągłe plamienia , a od 2 dni dostałam normalną miesiączke.Czy to normalne? Mam robić przerwe 7 dniową miedzy kolejnym opakowaniem skoro teraz mam miesiaczkę? dziekuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatkowe plamienia czy krwawienia mogą występować przy rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej. Proszę kontynuować stosowanie tabletek zgodnie z harmonogramem. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.