Plamienie podczas ciąży

Dzień dobry. Mam pytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 15.12.2010r. W styczniu, kiedy nie dostałam miesiączki wykonałam test ciążowy, który okazał się pozytywny. Zgłosiłam się do lekarza, który dał mi skierowanie na badania krwi, moczu itp. Okazało się, że jest wszystko OK i 11.02.2011r. założono mi kartę ciąży i stwierdzono, że jest to 9 tydzień. 17.02.2011r. zaczęłam plamić i udałam się do lekarza na usg, z którego wynika, że gs-1,0 ga 4 bez zarysu płodu. Dostałam skierowanie na zabieg. Nie wiem czy udać się teraz na ten zabieg, czy poczekać jeszcze tydzień i powtórzyć badanie usg i liczyć na to, że jakiś zarys płodu się ukaże. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Biorąc pod uwagę wystąpienie plamienia i brak zarysu płodu w usg, zapewne doszło do poronienia, stąd dostała Pani skierowanie na zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy. Nie wydaje się możliwe, aby powtórne badanie mogło uwidocznic płód, jednak jeśli ze względów psychologicznych chciałaby Pani powtórzyc badanie, to nie widzę przeszkód.