Po czym poznać, że kolana są szpotawe?

Witam. Mam problem, otóż czy moje kolana są szpotawe? Bardzo proszę o odpowiedź. Przesyłam zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/beafb653bc4d2d7e.html pozdrawiam

Szpotawe, czyli wygięte na zewnątrz. W tym przypadku widać lekką szpotawość, wydaje się też, że jest ona większa po stronie prawej. Jest to dość częsty objaw u osób wcześniej rozpoczynających uprawianie sportu np. piłkę nożną. Sama szpotawość tego stopnia nie ma znaczenia jeśli wynika z budowy stawu. Jeśli pojawiają się objawy, takie jak ból, wysieki itp konieczna jest dalsza diagnostyka rtg itd.