Pocałunek a ryzyko zarażenia sepsą i meningokokami

Mój syn ma 14 niedługo 15 lat. Całował się namiętnie parę razy z dziewczyną jednego dnia. Były to długie pocałunki. Miał jakieś ranki w jamie ustnej i był lekko przeziębiony. Czy może poprzez to mieć sepsę (reakcja organizmu) lub zakażenie meningokokami i zapalenie opon mózgowych. "Na zachorowanie szczególnie narażona jest młodzież w wieku 14-19 lat. Z zakażeniami tymi trudno jest walczyć, ponieważ meningokoki rozprzestrzeniają się drogą kropelkową." Czy może dalej bez przejmowania się całować?

Mam nieodparte wrażenie ( a nawet pewność ) że już nie pierwszy raz na bardzo podobnie zadane pytanie tutaj odpowiadałem. Cóz, ryzyko istnieje, ale jest to ryzyko niezmiernie małe. Podobne ryzyko zarażenia się i rozwinięcia odpowiedzi na zakażenie w formie sepsy jest powiązane z przemieszczaniem się komunikacja miejską, czy kontaktem z innymi ludźmi jako takimi.