Podejrzenie zespołu Aspergera lub głębokiego niedorozwoju

Wszystko biore do siebie doslownie, nie rozumiem zartow, ironi, przyjmuje kto co mowi za sluszne. w szkole nie wiedzialam jak reagowac na innych,co mowic,jakbym kompletnie nie myslala.teraz jestem dorosla ale nie w glowie,wegetuje,mecze sie w sobie,lapie sie na tym ze oceniam innych,przywiazuje sie tylko do 1 osoby ktora musi dawac mi poczucie bezpieczenstwa niedajac nic w zamian.Nigdy nie mialam takiego zycia jak siostra, czy mam aspergera i do tego gleboki niedorozwoj? Kto mi pomoze.

Proszę Pani,

Aby stwierdzić zespół Aspergera trzeba skorzystać z konsultacji z psychologiem lub psychiatrą. Jeśli chciałaby Pani poprawić jakość swojego życia, dobrze byłoby skorzystać z możliwości terapii. Nie jest to konieczne, ale terapia znacząco poprawia funkcjonowanie.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski