Podniesiony poziom glukozy do 104

Dzien dobry. Ostatnio mialem badania krew, z ktorej wyniklo ze mam podniesiona glukoze na 104. Czy to jest juz jakis alarm dla mojego organizmu? Pozdrawiam.

Witam,

Nieco podwyższony poziom glukozy we krwi u Pana wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo, jest to tzw. stan przedcukrzycowy. Ma Pan większe ryzyko rozwoju cukrzycy w przyszłości, co nie znaczy, że musi się ona rozwinąć. Jest on również wskazaniem do wykonania testu OGTT z 75 g glukozy.warto po wykonanym badaniu zgłosić się do lekarza, który zaleci Panu ew. w razie potrzeby dalsze badania i z całą pewnością modyfikację dotychczasowego stylu życia, np. odpowiednią dietę , w razie potrzeby redukcję masy ciała, regularny wysiłek fizyczny itd, Istotnej jest, aby oznaczenie stężenia glukozy we krwi odbywało się na czczo min 8 h od ostatnio spożytego posiłku.

pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz