Podrażnienia w okolicach skroniowych w badaniu EEG

W medycynie pracy robiono mi badanie eeg, chce zostać pilotem. W zapisie wyszło mi że mam podrażnienia w okolicach skroniowych, między innymi wyładowanie fal ostrych, co nasila się podczas prowokacji światła podczas badania. Narazie uznano mnie za niezdolnego do pracy jako pilot. Jest planowane u mnie badanie eeg po bezsennej nocy. Nigdy nie miałem ani obecnie nie mam problemów neuroligicznych. Jestem w szoku. Czy taki wynik eeg to coś poważnego? Na czym polega badanie eeg po bezsennej nocy?

Po bezsennej nocy wykonuje się badanie EEG, chodzi o prowokację bezsennością ewentualnych nieprawidłowych wyładowań w mózgu.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób, ale niestety jest to przeciwwskazanie do zostania pilotem; ze względu na dużą ilość czynników obciążających występujących podczas lotów.