Podwyższone męskie hormony a zajście w ciążę.

Witam!

Zbyt wysoki poziom hormonów płciowych męskich, czyli hiperandrogenizm, u kobiety może utrudniać zajście w ciążę. Wiele zależy od nasilenia zaburzeń. Najczęściej można je leczyć, przyjmując odpowiednie preparaty hormonalne. Leczenie to umożliwia zajście i utrzymanie ciąży. Oczywiście konieczna jest wizyta u ginekologa, najlepiej ginekologa endokrynologa, który zbierze dokładny wywiad i zbada Panią oraz oceni wyniki badań hormonalnych,  a w razie potrzeby zleci dalsze badania dodatkowe.

Ważne jest, czy zaburzenia są wrodzone, pierwotne, czy wtórne oraz czy towarzyszą im zaburzenia anatomiczne, tzn. w zakresie budowy narzadów płciowych. Zrozumiałe jest, iż nieprawidłowa budowa narządów płciowych - zwłaszcza występowanie męskich narządów u kobiety, bądź duże zaburzenie ich budowy może uniemożliwić zajście w ciążę, mimo terapii hormonalnej - niemożliwa będzie implantacja, a co za tym idzie rozwój zarodka.

Pozdrawiam