Podwyższony poziom testosteronu i dehydroepiandrosteronu siarczanu

witam, mam podwyższony poziom hormonów, mianowicie testosteronu 2,33 (norma 0,38 - 1,97) i dehydroepiandrosteronu siarczanu 412 ug/dl (norma 65 - 380) poza tym ginekolog stwierdził u mnie podczas USG torbiel okolocewkową. co moze być przyczyną takiego stanu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaburzenia hormonalne mogą mieć różne podłoże. Wskazane jest powtórzenie badań oraz ewentualne rozszerzenie diagnostyki. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.