Co oznacza podwyższony poziom siarczanu dehydroepiandrosteronu DHEA-S do 523 ug/dl?

Witam Co oznacza podwyższony poziom nieznacznie siarczanu dehydroepiandrosteronu DHEA-S do 523 ug/dl?. Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Witam. Nieznacznie podwyższony poziom DHEAS może wiązać się z obecnością zaburzeń metabolizmy hormonów nadnerczy. Wynik powinien zinterpretować lekarz który zlecił wykonanie badania.

WItam. Wynik jest podwyższony ale żeby móc się wypowiedzić trzeba znać również stężenie wolnego testosteronu, Pana objawy i zażywane leki. Polecam wizytę u endokrynologa. Być może wynik nawet nie wiąże się z jakąkolwiek patologią