Pominięcie trzech ostatnich tabletek antykoncepcyjnych a zachowanie ochrony

Witam, czy jeśli zakończę wcześniej opakowanie tabletek antykoncepcyjnych ( Microgynon 21) o 3 tabletki, zrobię siedmiodniową przerwę i rozpocznę następny blister to antykoncepcja przy kolejnym opakowaniu będzie zachowana? Z ulotki oraz tego co czytałam, wynika, że potrzebna jest dodatkowe zabezpieczenie, lecz nie wiem czy tylko w ciągu 7-dniowej przerwy czy także przy kolejnym opakowaniu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można w taki sposób przesunąć termin krwawienia wynikającego z odstawienia. Dodatkowe zabezpieczenie należy stosować przez okres przerwy.