Postępujące zanikanie nerwu słuchowego a kwalifikacje do wszczepienia implantu zakotwiczonego w kości

Jestem niedosłyszącym. Na prawe ucho nie słyszę w 100% a na lewe słyszę tylko w granicach 20%. Korzystam z aparatu słuchowego ale jakość mego słyszenia jest mierna. Nie rozumiem wielu słów. Zaburzone jest przewodnictwo słuchowe z niewiadomego powodu. Prawdopodobnie zanikają nerwy słuchowe .Nigdy nie miałem żadnej operacji na uszy. W przeszłości miałem zapalenia uszu.Pytanie czy mam szansę zakwalifikować się do wszczepienia implantu zakotwiczonego w kości?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście istnieje taka możliwość. Proszę udać się do swojego lekarza i o to zapytać.