Powiększone węzły w żołądku u 5-latka

Witam, mój synek ma 5lat, od dwóch lat jego waga nie zmienia się,ma 16,7kg. W szpitalu alergologicznym Usg wykazało powiększone węzły w żołądku, Ma podkrążone oczy. Kilka m-cy temu miał bóle kończyn, co lekarz rodzinny uznał za bóle wzrostowe. Jedna noc była bolesna,że prawie do rana płakał z bólu,do tego stan podgorączkowy. Synek ma kontakt z psami. Co mam robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że dziecko jest pod opieką lekarza pediatry. Jeśli tak, proszę postępować zgodnie z zaleceniami. Bez wątpienia jednak dziecko powinno mieć wykonany pełen panel badań laboratoryjnych, w badania w kierunku pasożytów.