Powiększony jajnik a BRCA1

jestem nosicielem BRCA1.podczas ostatniej kontroli lekarz stwierdził powiekszenie jajnika w 21 dniu cyklu była wizyta polecił zrobić usg przezpochwowe czy to może być rak? czy powiększenie jajnika może być natury fizjologicznej? dodam ze marker ca125 robiony tydzień temu mam w normie

Witam serdecznie. Powiększenie jajnika nie musi koniecznie oznaczać nowotworu tym bardziej iż marker jest w normie. Oczywiście nasuwa to pewne podejrzenia, nie mniej jednak warto wykonać wskazane przez lekarza badanie by ostatecznie rozstrzygnąć tą kwestię.