Powiększony jajnik u 19-latki

cześć, mam na imię Monika.Ostatnio byłam u ginekologa i stwierdził, że mam powiększony prawy jajnik. Powiedział mi, że to nic poważnego ale się martwię ;( co mogę jeszcze zrobić by potwierdzić czy to naprawdę nic poważnegoo?? Proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieznacznie powiększony jajnik nie powinien być powodem do niepokoju. W razie wątpliwości proszę udać się do innego specjalisty w dziedzinie ginekologii celem potwierdzenia diagnozy.