Poziom glukozy w 26. tygodniu ciąży a hipoglikemia

Witam Jestem w 26 tygodniu ciąży, glukoza na czczo 77 mg natomiast po 2 h po wypiciu 75 mg wynik bardzo niski 51 mg czy to hipoglikemia ? czy powinnam zażywać jakieś leki ? czy jest to niebezpieczne dla mojego dziecka ?

Witam , jest to najpewniej tzw hypoglikemia reaktywna - zjawisko które może się pojawiać po spożyciu słodyczy . Jeżeli nie ma Pani dolegliwości (zasłabnięć , napadów głodu , utrat przytomności ) to wynik nie stanowi powodów do niepokoju
Pozdrawiam