Poziom trójglicerydów i LDL u 39-latka

Witam,trójglicerydy mam ponad 1068 , a LDL ponad 350 co powinienem zrobić, dodam ze mieszkam i pracuję w Holandi, byłem chwilę w Polsce i zdążyłem zrobić badania biorę leki o nazwie Lipanthyl Supra 160 ale nic po za tym. dodam też że tłuszcze odkładają mi się na wątrobie i też z nią jest kiepsko, nie wiem co dalej robić.Mam nadzieję że dostanę jaką kolwiek odpowiedź

Prawdopodobnie ma pan genetycznie uwarunkowaną hiperlipidemię. Konieczne leczenie dietetyczne i farmakologiczne. Dobrze, że używa pan Lipanthyl. Możliwe, że będzie konieczność podwyższenia dawki i dołączenia innych leków tzn statyn i to silnie działających ( np rosuwastatynę ). Czasem do takiej terapii dołącza się jeszcze lek obniżający wchłanianie cholesterolu( Ezetimib ).