Praca fizyczna w sezonie letnim a bóle pleców

Witam, Od kilku lat pracuję fizycznie w sezonie letnim za granicą. Zimową porą odpoczywam. Każdego roku biegam po fizjoterapeutach i masażystach żeby wyleczyć bóle pleców. Jak dotąd bez żadnych skutków. Zastanawiam się czy mój problem nie polega na: 1. mam silnie umięśnione plecy co potwierdzają masażyści, 2. po intensywnych pracach fizycznych latem zimą przechodzę w osiadły tryb życia 3. nie ćwiczę mięśni pleców, nie rozciągam się, i dlatego rano mam sztywne obolałe plecy. Czy to możliwe ?

Witam,
myślę, że po części sam Pan sobie odpowiedział na pytanie. Jeśli nie odczuwa Pan dolegliwości w sezonie, kiedy Pan pracuje, to podejrzewam, że mięśnie domagają się ruchu. Proszę spróbować ćwiczeń. Jeśli nie będzie Pan czuł poprawy, to wtedy można drążyć dalej.

Pozdrawiam

Witam, sam sobie Pan odpowiedział na pytanie. Zimą przeciąża pan stawy i mięśnie, a latem mięśnie się rozleniwiają. Proponuję zamienić siedzący tryb życia na bardziej aktywny.
Pozdrawiam.