Prawidłowa budowa ciała dla 11-latki

Witam mam 11 lat 150 cm wzrostu i ważę 37kg. Rodzina mówi mi ,że jestem chuda ,ale ja myśle inaczej.
11 LAT ponad rok temu

Witaj, Twoja masa ciała według siatek centylowych stosowanych w celu określania masy ciała oraz wzrostu dla osób do 18 roku życia wskazuje na niedowagę. Zastanów się czy jesz odpowiednio duże porcje posiłków, których powinno być 5 w ciągu dnia. Nie możesz się głodzić, ani unikać jedzenia, ze względu na Twój wiek dojrzewania, podczas którego organizm potrzebuje dużej ilości energii na pokrycie bieżących potrzeb. W przeciwnym razie może dojść do niedożywienia, a w konsekwencji do zaburzenia funkcjonowania organizmu i powstawania chorób. Pozdrawiam.