Problem z katarem i zaburzenia oddychania

Witam! Mam problem z katarem od 2 tygodniu moge odychać tylko przez jedna dziurke wczesniej nie mogłem odychac przez obydwie a teraz moge tylko przez jedna. Bardzo bym prosił o jakąś porade lekarstwo

Witam!
Spośród preparatów dostępnych bez recepty na "odetkanie" nosa mogę polecić ksylometazolinę (Nasic, Otrivin, Sudafed, Xylogel, Xylometazolin, Xylorin). Ich działanie polega na obkurczaniu naczynek w nosie co powoduje szybkie odetkanie nosa. Ważne jest dokładne przestrzeganie zaleceń producenta co do stosowania. Najlepiej stosować je możliwie jak najrzadziej, szczególnie na noc i ew. rano i możliwie jak najkrócej - do 5, maksymalnie 7 dni. Dłuższe stosowanie powoduje przyzwyczajenie do leku ("uzależnienie"). Podczas odstawiania można wspomagać się preparatami z olejkami eterycznymi do nosa - w wyborze pomoże farmaceuta.