Problem z powstrzymywaniem stolca po porodzie

Witam, Jestem.3 tygodnie po porodzie silami natury, z nacięciem krocza. Mam problem z powstrzymywaniem stolca- w momencie kiedy czuję potrzebę wypróżnienia w ciagu krótkiej chwilo muszę znaleźć sie w toalecie, nie potrafię powstrzymać wydalania mas kałowych... jest to dla mnie bardzo wstydliwe, budzi lęk, że tak juz zostanie.. stąd moje pytanie, czy moze to się zmienić i wrócić do stanu sprzed ciąży, czy prooblem jest raczej nieodwracalny? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej jest to spowodowane porodem. Z czasem objawy powinny ustąpić. Proszę powiedzieć o swoim problemie na wizycie kontrolnej u ginekologa.
Pozdrawiam