Problemy z alkoholem u partnera

Witam, mój partner ma 27 lat i podejrzewam że ma problem z alkoholem , pije raz w tygodniu 3 piwa ( bo tak ustaliliśmy ) ale czasem i dwa dni w tygodniu i na weekendy bywa różnie czasem kilka piw czasem bardzo dużo . Wie że to problem choć nie uważa się za osobę uzależniona i chce zredukować ilośc wypitego alkoholu. Czy może zredukować czy powinien kompletnie odstawić ?

Dzień dobry,

Nie jest normalną sytuacją, że (podejrzewam) Pani wyznacza jakie ilości alkoholu partner może czy nie może pić.
Najlepiej jak leczeniem zajmie się sam partner - podejmując profesjonalne leczenie w Poradni Leczenia Uzależnień / PZP lub prywatnie.

Kontrolę nad ilością pitego alkoholu, bądź nie picia w ogóle powinien przejąć partner, a nie Pani. Proszę zgłosić się wspólnie, lub namówić partnera by zgłosił się sam do Centrum Leczenia Uzależnień. Pozdrawiam.