Problemy ze snem a wyniki badań hormonów tarczycy
Witam. Mam 25 lat. Ostatnio robilam badania - THS ( ICD-9: L69) wyniki uIU/ml* 0,2700 do 4,2000 moj wynik to - 4,2800 oraz wyniki badan USG tarczycy : Płat prawy tarczycy wlk. 15x14x38mm. Płat lewy tarczycy wlk. 14x115x40mm. Grubość cieśni do 2mm. Tarczyca niepowiększona,o obniżonej echogeniczności, jednorodna,bez zmian ogniskowych.Okoliczne węzły chłonne niepodejrzane. . w ostatnim czasie przybralam duzo na wadze ... i długo spie za długo i tak jestem niewyspana. Czy to jest tarczyca?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Problemy hormonalne kobiet
Dzień dobry,
TSH jest nieco podwyższone,, sugerowałbym, aby oznaczyła sobie Pani przeciwciała antyTPO, aTG oraz FT3 i FT4. . Co do wymiarów lewego płata tarczycy, to chyba powinno być 14x11,5x40 mm Grubość płata wynosząca 115 mm, to zdecydowanie za dużo, a więc pewnie wkradł się błąd. Jest Pani młodą osobą, a więc jeśli nawet fT3 i fT4 będą w normie, a Pani ma dolegliwości sugerujące niedoczynność tarczycy (TSH podwyższone przy prawidłowych fT3 i fT4 to już subkliczna niedoczynność tarczycy) to warto zastosować leczenie. Podobnie, jeśli Pani planuje ciążę, to leczenie musi być zastosowane, bo dla kobiet planujących ciążę zaleca się TSH