Problemy ze snem a wyniki badań hormonów tarczycy

Witam. Mam 25 lat. Ostatnio robilam badania - THS ( ICD-9: L69) wyniki uIU/ml* 0,2700 do 4,2000 moj wynik to - 4,2800 oraz wyniki badan USG tarczycy : Płat prawy tarczycy wlk. 15x14x38mm. Płat lewy tarczycy wlk. 14x115x40mm. Grubość cieśni do 2mm. Tarczyca niepowiększona,o obniżonej echogeniczności, jednorodna,bez zmian ogniskowych.Okoliczne węzły chłonne niepodejrzane. . w ostatnim czasie przybralam duzo na wadze ... i długo spie za długo i tak jestem niewyspana. Czy to jest tarczyca?

Dzień dobry,

TSH jest nieco podwyższone,, sugerowałbym, aby oznaczyła sobie Pani przeciwciała antyTPO, aTG oraz FT3 i FT4. . Co do wymiarów lewego płata tarczycy, to chyba powinno być 14x11,5x40 mm Grubość płata wynosząca 115 mm, to zdecydowanie za dużo, a więc pewnie wkradł się błąd. Jest Pani młodą osobą, a więc jeśli nawet fT3 i fT4 będą w normie, a Pani ma dolegliwości sugerujące niedoczynność tarczycy (TSH podwyższone przy prawidłowych fT3 i fT4 to już subkliczna niedoczynność tarczycy) to warto zastosować leczenie. Podobnie, jeśli Pani planuje ciążę, to leczenie musi być zastosowane, bo dla kobiet planujących ciążę zaleca się TSH