Problemy ze snem u 44-latki

Witam mam problem ze snem, nie pamietam kiedy normalnie zasnelam i przespalam spokojnie cala noc:(, mam 44 lata praca 3 zmianowa wczesniej spalam na stojaco a od paru mcy gdy probuje zasnac mam wrazenie ze cialo zasypia ale w glowie caly czas mysli gonia, zgrzytam zebami, rzucam sie na boki, probowalam tabletek,herbat,niby jestem wyciszona ale moja glowa nie chce spac, pomozcie Jola

Odnosi się wrażenie, że co najmniej jest Pani przeciążona stresem, trudno się Pani zrelaksować przed snem i doszło do rozregulowania rytmów dobowych. Jednak pełna i wiarygodna diagnoza jest możliwa dopiero po całościowym badaniu psychiatrycznym. Istnieją skuteczne metody poprawy jakości i ilości snu, a ich dobór zależy miedzy innymi od właściwego rozpoznania (postępowanie behawioralne - zasady higieny snu, to Pani może wdrożyć wstępnie sama oraz bezpieczna wspierająca farmakoterapia - leki bez potencjału uzależniającego). Proponuje zgłosić się do lekarza psychiatry, który ma doświadczenie w medycynie snu.