Proszę, co mi dolega?

Mam 42 lata zrobiłem rutynowe badania. Płuca bez zapalnych zagęszczeń. Po stronie prawej pasmowate zwłóknienia? Płytka niedodmy? W okolicy nad przeponowej. Kąty wolne Serce w granicach normy wieku. Rysunek naczyniowy płuc prawidłowy. Bardzo proszę o opinie, z poważaniem Krzysztof.
42 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie

Pasmowate zwłóknienia stanowią prawdopodobnie pozostałość po przebytym w przeszłości prawostronnym zapaleniu płuc-nie upośledzają  wydolności układu oddechowego i nie wymagają leczenia.
Płytka niedodmy to zaburzenie upowietrznienia części miąższu płucnego - może być efektem ucisku na oskrzela w niektórych chorobach układu oddechowego, długotrwałego palenia, może wynikać z zaburzeń oddychania u osób otyłych.
Zaznaczam, że prawidłowa interpretacja badania jest możliwa jedynie w oparciu o wywiad i badanie lekarskie.