Przecieki w obrębie zastawki serca a konieczność operacji

Od 7 lat mam sztuczną zastawkę serca.Ostatnie UKG wykazało drobne przecieki w obrębie zastawki.Czy da się to naprawić bez operacji?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani bez obrazu klinicznego i wyników badania echo nie można dokonać pełnej interpretacji Pani stanu klinicznego. Jednakże, jeśli przecieki są niewielkie, operacja może nie być konieczna. Proszę, jednak skonsultować Pani stan z prowadzącym kardiologiem. Pozdrawiam.