Przyczyny małego rozmiaru piersi

Witam, mam 20 lat, 170cm, 46kg. Kiedyś miałam badania na estrogeny i progesteron wyszły w normie. W mojej rodzinie kobiety zazwyczaj miały piersi normalnych rozmiarów (miseczka B, C). Jednak ja do tej pory mam małe piersi (AA). Brałam tab anty i powiększyły się trochę, lecz nieznacznie. Boje się że coś jest ze mną nie tak. Dodam że mają one wg mnie dziwny kształt, taki jakby rozwinęły się tylko do wczesnego stadium. Co może być tego powodem? Martwię się i źle się z tym czuję.

Powodem niewielkiego rozmiaru piersi jest prawdopodobnie Pani bardzo niska masa ciała, a co za tym idzie niski poziom tkanki tłuszczowej (która jest niezbędnym "wypełniaczem" piersi). Przy Pani wzroście prawidłowa masa ciała wynosi około 60-65 kg, a więc prawie 20 kg więcej niż Pani waży obecnie. Proszę się też nie dać zwieść zdjęciom w internecie - większość kobiet zawodowo utrzymujących niski poziom tłuszczu w organizmie (modelki, zawodniczki fitness) nie ukrywa, że ich widoczny biust jest dziełem chirurga, a nie natury. Jeżeli marzy Pani o naturalnym większym biuście - musi się Pani pogodzić z koniecznością zwiększenia udziału tkanki tłuszczowej w organizmie i pozyskać ją najlepiej zdrowo pod kontrolą specjalisty.