Przyczyny opóźnienia miesiączki o 6 dni

Witam. Mam pytanie: od 6 dni nie mam okresu, dzisiaj do południa strasznie mnie mdliło, ale wczoraj robiłam test ciążowy i nic nie wykazał. Co to oznacza?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proponuję powtórzyć test po tygodniu - czasem w tak wczesnym okresie wyniki są fałszywie negatywne. Nudności i wymioty w czasie ciąży pojawiają się zwykle nieco później (ok. 6 tygodnia ciąży), ale mogą być obecne już od 4 tygodnia. Niewykluczone jednak, że miesiączka opóźnia się z innych przyczyn (stres, zaburzenia hormonalne...). Kolejny test, wykonany z moczu porannego, powinien rozstrzygnąć wątpliwości.

Pozdrawiam!