Rana po zabiegu a pozytywny test ciążowy

Witam, dwa miesiące temu miałam operacje, moja rana nie goi się. Opatrunki miałam zmieniane 2 razy w tygodniu. Dzisiaj byłam na wizycie i pielęgniarka zmieniła zwykły opatrunek na Healan Tape (konsystencja taśmy ze sterydami). Po powrocie do domu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny z czego bardzo się strasznie. Na ulotce jest napisan aby nie stosować będąc w ciąży. Wizytę mam dopiero w pon. Czy powinnam usunąć ten opatrunek i założyć zwykły czy mogę zostawić? Proszę o konsultacje. Dziękuje

Małgorzata Panek

Radziłabym usunąć opatrunek i zmienić na zwykły jałowy.
Proszę udać się do ginekologa i skonsultować się w sprawie możliwości leczenia rany.
Pozdrawiam