Różne wyniki badań w odstępie czterech lat - czy to może być cukrzyca?

Mam obecnie 18 lat i ważę 42 kg. W 2006 roku miałam robione badania i wynikło z nich, że miałam 133 poziomu cukru we krwi, a norma jest od 70 do 105. W 2010 roku miałam znów robione badania i poziom mojego cukru wynosił 63. Żaden lekarz nie zwrócił mi uwagi na te wyniki, aczkolwiek nie pamiętam, czy były one przedstawiane lekarzowi. Co w tej sytuacji muszę zrobić? Czy mam zanieść wyniki z 2006 roku i pokazać je lekarzowi pierwszego kontaktu?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zawsze każdy wynik warto skonsultować z lekarzem. W Pani przypadku rozrzut wartości jest bardzo duży, jednak nie napisała Pani, czy oba wyniki były wykonywane na czczo.

W Pani przypadku wizyta lekarska jest również wskazana ze względu na znaczną niedowagę, być może oprócz badania poziomu cukru lekarz zaleci jeszcze inne badania. Być może konieczna będzie również wizyta u dietetyka.

Tak więc zachęcam do wizyty u lekarza, na początek najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam