Różnice w ustaleniu wieku ciąży w USG i według ostatniej miesiączki
Witam dzisiaj bylam u lekarza prywatnie z miesiączki wynikało że jest to 8 tydz ciąży jednak z USG wynika ze jest to 5 tydzień ciąży czemu jest takie opóźnienie i w którym tyg powinno być widać serduszko (bo jeszcze nie widać ) następną wizytę mam na początku grudnia

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, wynik badania USG jest zazwyczaj bardziej dokładny niż wynikający z metody kalendarzykowej. Pierwsza ocena serca jest możliwa około 12-14 tyg ciąży. Proszę się zgłosić na kolejną wizytę w grudniu według ustaleń ginekologa. Pozdrawiam