Rozsiany proces rozrostowy, wątroba, węzły chłonne z przewodu pokarmowego

Chory 64-letni mężcz.Wyniki: ALT :48 AST: 27 CA-19,9 >10000U/ml CEA 832,2 ng/ml GGTP: 1074 Fofataza zasadowa: 278.Tomografia:niepoliczalna ilość, hipodensyjnych, słabo odgraniczonych zmian meta o śr.do 57mm, liczne nacieczone węzły chłonne z rozpadem okołoaortalnie 18x21mm.Naciek obejmujący część tylną trzonu trzustki,powiększone nacieczone lewe nadnercze,okolica pnia trzewnego, żyłę śledzionową.Wniosek:rozsiany proces rozrostowy, wątroba, węzły chłonne- najprawdopodobniej z przewodu pokarmowego

Aleksander Ropielewski

Opis wskazuje na zaawansowaną chorobę nowotworową. Aby ustalić punkt wyjścia i odpowiednie leczenie onieczna jest biopsja guza w celu identyfikacji histopatologicznej.