Ryzyko poronienia przy nadczynności tarczycy

Witam mam pozytywne testy ciążowe od 27dc, dzisiaj jest 34 dc druga kreska pięknie ciemnieje z dnia na dzień, cykle mam regularne 30dniowe. choruje na nadczynność tarczycy jak duże jest ryzyko poronienia, miesiąc temu straciłam maleństwo w 6tc, biorę thyrozol 20mg czy zmniejszyć dawkę leków czy odstawić je, bo wizytę u endokrynolog mam dopiero 28marca... strasznie się boje, że mogę znowu stracić ciążę albo, że ten lek zaszkodzi dla płodu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę wykonać badanie wolnych hormonów fT3, fT4 oraz TSH. Nie wolno samej modyfikować dawki. Proszę zgłosić się z wynikiem do ginekologa.