Tussidrill a senność i zaburzenia oddychania

Witam serdecznie. Od wczoraj biorę syrop o nazwie Tussidrill, czuje sie po nic fatalnie jest mi niedobrze. Czuje sie senna i ciężko mi sie odycha mimo ze zalecił mi go lekarz. Czy powinnam odstawić Tussidrill? Czytałam opinię w internecie na temat syropu Tussidrill i są one raczej pozytywne, wiele osób pisze, że kaszel im przeszedł po jego zastosowaniu. Czy to możliwe, że Tussidrill powoduje tego typu efekty uboczne i powinnam to przeczekać czy może natychmiast powinnam odstawić syrop i udać się do lekarza? A może jest jakiś zamiennik Tussidrillu, który będzie działał tak samo, a nie spowoduje tego typu efektów ubocznych? Słyszałam też o tabletkach Tussidrill - może one zadziałają u mnie lepiej i będę mogła brać je bez obaw o senność i ciężkie oddychanie? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jak najbardziej tak. Powinna Pani odstawić syrop, skonsultować się z lekarzem, który zlecił leczenie i poinformować o wystąpieniu działań ubocznych leku. Lekarz powinien zaproponować alternatywny lek.