Silne bóle kończyn i drętwienia a reumatoidalne zapalenie stawów

Witam. W wieku 17 lat, lekarz stwierdził u mnie leukopenie wrodzona, mam rowniez od 2 lat hashimoto. Od dziecka miałam silne bole nog, teraz doszly rowniez bole rąk. Czesto rowniez dretwienie rak i nog. Czy to ma zwiazek z reumatoidalnym zapaleniem stawow albo cos podobnego? Jakie badania mogłabym zrobić żeby się dowiedzic o co chodzi?Wszyscy lekarze mnie zbywaja bo jestem mloda, a ja naprawde zle sie czuje i potrzebuje pomocy. Jakie badania powinnam oprocz zrobić? Proszę o odpowiedz.

Małgorzata Panek

Czy występuje sztywność poranna , czy też zaburzenia ruchu nasilają się pod wieczór? Czy występuje stałe ograniczenie ruchomości? Bez zbadania stawów, nie można określić przyczyny. W diagnostyce RZS bada się poziom przeciwciał antyCCP i RF.
Proszę udać się do reumatologa , on zleci odpowiednie badania.
Pozdrawiam