Siniaki na nogach a ćwiczenia

Witam serdecznie, chcialabym zapytać o siniaki na nogach. Ostatnio po ćwiczeniach zauważyłam 4-5 siniaków na tylnej stronie prawego uda. Być może jest to od ćwiczeń, ale wcześniej również ćwiczyłam i nic takiego się nie działo. Chciałabym zapytać, czy mam zacząć się martwić i jak sprawić (może jakie niedobory uzupełnić), żeby się nie pojawiały. Nie ukrywam że nie wygląda to zbyt atrakcyjnie. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W takich sytuacjach zawsze warto ocenić pełną morfologię krwi z rozmazem oraz układ krzepnięcia. Zmiany mogą wynikać ze spadku liczby płytek krwi lub być wynikiem wzmożonej kruchości naczyń, która może towarzyszyć niedoborowi witaminy C, wapnia i cynku.