Kruche naczynia krwionośne a siniaki na całym ciele

Witam, od jakiegoś czasu pojawiają mi się na nogach siniaki, dość rozległe, choć nigdzie się nie uderzyłam. Byłam u specjalisty od naczyń, ale on zbagatelizował moje obawy i stwierdził, że mam po prostu kruche naczynia krwionośne. Niemniej jednak siniaki nadal się pojawiają i boję się, że może to być objaw białaczki.

Witam serdecznie!

Proszę się nie martwić na zapas. Bardzo możliwe, że ma Pani niedobór witaminy K w diecie. Należy wprowadzić do jadłospisu: warzywa o zielonych liściach (np. brokuły, kalafior, szpinak, jarmuż, brukselkę, kapustę, sałatę, lucernę), truskawki, brzoskwinie, awokado, pomidory, jaja oraz wątrobę wieprzową i wołową.
Intensywnie pojawiające się siniaki mogą sugerować hemofilię i poważne zaburzenia krzepnięcia/
Jeśli siniaki nie znikają po 14 dniach warto skonsultować się z lekarzem i upomnieć się o badania krwi.

Pozdrawiam.