Skąpe plamienia na początku ciąży

Nie dostałam okresu tak jak zwykle, zrobiłam test ciążowy, wyszedł pozytywnie. Umówiłam się do lekarza, w dniu wizyty dostałam lekkich plamień. Lekarz na zdjęciu usg znalazł pęcherzyk, przy którym postawił znak zapytania. Powiedział, że to może być wczesna ciąża i dlatego słabo widać albo to poronienie co mnie bardzo zmartwiło, bo bardzo chcemy mieć dziecko. Lekarz kazał mi zrobić badanie krwi HCG wyszło 4466,0 zadzwoniłam do lekarza i powiedział, że po tym wyniku nic jeszcze nie może powiedzieć.
Dzisiaj to znaczy 19.12.2009 mam jeszcze lekkie plamienia, nie są to obfite, ani nie ma we krwi nic niepokojącego, ale cały czas się martwię, czy jestem w ciąży, czy nie? Proszę mi co powiedzieć, bo wizytę u lekarza mam mieć 28 grudnia i nie chcę się zamartwiać przez całe święta.
Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie ma wątpliwości, że jest Pani w ciąży. Jeśli plamienie jest lekkie, to nie powinna Pani się martwić. Niekoniecznie oznacza ono poronienie. Skąpa, najczęściej brązowawa wydzielina z dróg rodnych to częste zjawisko w pierwszym trymestrze. Proszę spokojnie czekać do kolejnego badania USG.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!