Skurcz naczyniowy, niedowład i afazja po zabiegu embolizacji a leczenie trombolityczne

Dzień dobry, u bratowej , po zabiegu embolizacji, nastąpił skurcz naczyniowy z niedowładem połowicznym i afazją. Czy powinno być podjęte leczenie trombolityczne ? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Ismena N.

Skurczu naczyniowego nie leczy się lekami trombolitycznymi. Proszę w tej sprawie porozmawiać z chirurgiem prowadzącym.