Skurczona macica w 6. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Wczoraj, będąc na wizycie u ginekologa, po badaniu usg, lekarz stwierdził, że moja macica jest bardzo skurczona. Serduszko dziecka bije jednak bardzo się obawiam, że mogę je stracić. Dostałam zastrzyki fragmin, duphaston, luteinę i magnezium. Czy naprawdę to coś bardzo poważnego? Jaka jest szansa, że ten stan minie? Pozdrawiam

Na te pytania powinien odpowiadać ginekolog prowadzący, który Panią badał bezpośrednio i zna dokładnie Pani stan kliniczny. Z reguły takie stany są przejściowe i dobrze reagują na doraźne leczenie.