Spadek poziomu płytek krwi a zawartość potasu

Witam Chcialam zapytac jak mozna zmniejszyc potas (5,6) bardzo spadaja plytki 47 tys prosze o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się z powyższymi badaniami do lekarza. Podane wyniki znacznie odbiegają od normy.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

najpierw należałoby się zastanowić co jest przyczyną takiego wyniku aby wyeliminować przyczynę. Poziom potasu nie jest znacznie podniesiony, jego przyczyną może być zbyt duża podaż potasu w diecie. Natomiast poziom płytek jest rzeczywiście niski i wymaga interwencji. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.