Spóźniająca się miesiączka a ciąża

Mam 21 lat 30 marca urodziłam zdrową córeczkę.7 miesięcy po urodzeniu dostałam miesiączkę trwała jak zawsze 7 dni, a teraz mi się spóźnia. Trochę się obawiam czy nie zaszłam w ciążę ponieważ ja z mężem nie zabezpieczamy się. Nadal karmię piersią, czy to jest normalne, że się spóźnia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Karmienie piersią nie chroni przed zajściem w ciążę. Jeżeli doszło do stosunku bez zabezpieczenia należy liczyć się z ciążą.

U kobiet karmiących piersią miesiączki mogą być nieregularne. Powinien się uregulować po zaprzestaniu karmienia piersią.
Trudno określić czy spóźniająca się miesiączka w Pani przypadku to objaw ciąży czy też efekt karmienia piersią.

Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam