Spóźniający się okres mimo negatywnego wyniku testu ciążowego

Spóźnia mi sie okres 13 dni. Ostatni raz współżyłam z nażeczonym z zabezpieczeniem w październiku (bez dojścia) ale tydzień po dostałal normalnie okres, następnie w listopadzie spóźniał mi sie wiec dla pewności zrobilam test wyszedł negatywny a po 10 dniach spóźnienia okres dostałam. Mam nierególarne miesiączki ale martwie sie że mogło jednak dojść do zapłodnienia. Dodam jeszcze że nie było już zadnego współżycia. Jestem zdołowana :( czy z testem mogło być coś nie tak?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej taka sytuacja wynika z wahań hormonalnych. Ciążę można wykluczyć gdyż test już tamtym miesiącu jej nie potwierdził. Warto zgłosić się do swojego ginekologa by wykonać odpowiednie badania.