Stan po operacji oszczędnościowej piersi

MOJA MAMA 66 LAT JEST PO OPERACJI OSZCZEDNOSCIOWEJ PIERSI.WYNIKI TO pT 16 NO TYP LUMINALNY B,1 STOPIEN ZAAWANSOWANIA RAKA SUTKA NIEOKRESLONY C.50.9 .PRZESZLA OPERACJE,SEANSE RADIOTERAPII I W TEJ CHWILI ZAZYWA TABLETKI TAMOXIFEN,MA JE ZAPISANE NA 5 LAT,CHCIALAM ZAPYTAC JAKIE SA ROKOWANIA?POZDRAWIAM SERDECZNIE I DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.KASIA

Lek. Tomasz Budlewski

bez poznania wiekszej ilosci informacji nie mzna dokladnie sie wypowiedzieć. proponuję udac sie do lekarza onkologa.

Rafał Stando

Rokowanie w przypadku podanych wyników jest dość dobre - choroba była rozpoznana dość wcześnie, dzięki czemu można było przeprowadzić zabieg oszczędzający pierś z uzupełniającą radioterapią. Typ nowotworu może nie jest najkorzystniejszy, ale w tym przypadku również mogło być znacznie gorzej.